Projekt Plannet si klade za cíl skutečné zvýšení finanční gramotnosti Čechů

Projekt Plannet si klade za cíl skutečné zvýšení finanční gramotnosti Čechů!

www.plannet.cz

analytics 3291738 1920

Češi stále pokulhávají za vyspělými zeměmi v oblasti nakládání s vlastními penězi. Nejvíce prodělávají častým zakládáním a rušením finančních produktů a navíc využívají zcela nepotřebné nástroje, zejména v oblasti pojištění a investování. Proč tomu tak je? Řada z nich neustojí velký obchodní tlak ze strany finančních institucí a zprostředkovatelských či poradenských firem, ale je to bohužel i díky absenci elementárních znalostí o fungování finančních produktů.

finance 108655 1920
Webový portál Plannet, patřící firmě Financial Literacy, s.r.o., apeluje na zvyšování finanční gramotnosti společnosti a přináší  za ničím se neschovávající informace o fungování klíčových finančních nástrojů jako je životní pojištění a otevřené podílové fondy. Zároveň návštěvníkům umožňuje nechat si on-line zpracovat vzorové nastavení produktů na základě vyplnění dotazníku vlastních potřeb a je pak už jen na nich, zda jich využijí.  


Slyšeli jste už někdy pojem chráněné sjednání? Pokud ne, tak vám prozradíme, že jde o sjednání bez prodejního tlaku či vlivu obchodních zájmů zprostředkovatelů, které projekt Plannet přináší na trh.

keyboard 338510 1920
Hlavní cílovou skupinou projektu jsou mladí lidé ve věku 18 - 35 let, je kladen důraz především na digitální nástroje, jako jsou výuková videa a on-line testy. Návštěvníci mají aktuálně možnost se přihlásit na otevřené semináře, které se pořádají v Praze a Středních Čechách.

 


Zdroj: www.plannet.cz

 

5. srpen 2020
Dnes má svátek Kristian

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže