Kam za exotikou v zimě? Tyto 3 destinace vás přesvědčí

Chladné dny nemusíte nutně trávit celou dobu jen v šále a rukavicích. Vydejte se do zahraničí a užijte si exotickou dovolenou i v zimě. Vybrali jsme tři místa a sepsali pro vás důležité informace, které se vám budou před odjezdem hodit.

marekmorerov

Až si vyberete destinaci pro svou zimní dovolenou, nezapomeňte si sjednat pojištění do zahraničí. Před odletem také sledujte aktuální kurz měn a zabalte si dostatek hotovosti. Nenechávejte směnu peněz až na cílové místo, mohlo by se vám to výrazně prodražit. A co když vám zruší let? V článku na našem blogu si přečtete, co v takové situaci dělat.  

1. Kapverdské ostrovy si užijete, ale pozor na vízum při delším pobytu

Tohle portugalské souostroví se nachází na západním pobřeží Afriky. Let trvá většinou 6,5 hodiny, ale záleží, jaký ostrov si vyberete. S přestupem počítejte například v Miláně nebo v Lisabonu. Změna času není nijak zásadní, u nás je o dvě hodiny více. Co dalšího byste měli vědět:

Není zde pro vás povinnost žádného konkrétního typu očkování, ale do tropických destinací se doporučují konkrétní druhy vakcíny: hepatitis A, břišní tyfus a žlutá zimnice.
• Pro cestu na Kapverdy je nutné, aby byl váš pas platný ještě 6 měsíců po návratu (i děti musí mít svůj platný cestovní doklad).
• Při příletu nemusíte nic vyřizovat, ale předložíte pas a zaplatíte tzv. letištní security taxu ve výši 31 eur (800 korun) – tu můžete zaplatit také online nebo prostřednictvím cestovní kanceláře.
• Od roku 2019 už není třeba, abyste žádali o vízum, pokud váš pobyt nepřesáhne 30 dní.
• Celoroční průměrná teplota nabízí 25 °C, v zimě se standardně pohybuje kolem 20 °C. Z celého roku je zde až 350 slunečných dní. Koupat se tu proto můžete i v zimních měsících.  
• Oficiální měnou je kapverdské escudo, nebudete mít problém platit kartou, ale ani eurem nebo dolarem.

2. Za aktivní dovolenou vyrazte na ostrov Madeira

Madeira je portugalský ostrov, který je součástí Madeirského souostroví. Z Prahy se na něj dostanete letecky asi za 4,5 hodiny. Záleží, jestli zvolíte mezipřistání, nebo poletíte přímo. Posun času je krátký, na ostrově mají pouze o hodinu méně. Využijte další tipy, které se vám budou před dovolenou hodit:

Nevyplývá pro vás nutnost očkování, které byste museli nutně řešit, jde pouze o doporučení.
• Nemusíte zde řešit víza a na cestu si vystačíte buď s pasem nebo s občanským průkazem.
• Počítejte s tím, že mezi listopadem a únorem je deštivo a větrno, ale i tak jsou zde přívětivé teploty, které se pohybují kolem 20°C. Zima vám tu rozhodně nebude.
• Lidé tady platí eurem a mluví portugalsky, ale nebudete mít problém se domluvit anglicky, německy nebo francouzsky.
• Toto místo je často vyhledávané pro aktivní dovolenou, hlavně pro pěší turistiku v horách, jízdu na horských kolech nebo potápění.

3. Listopad zahajuje letní období na ostrově Réunion

   Tento ostrov je sice o něco dál, ale i tak je součástí Francie a Evropské unie. Počítejte proto i s delším letem, který trvá 11 hodin, a s přestupem nejspíše v Paříži. Tato vzdálenost znamená i delší posun času. Je zde o tři hodiny více než u nás. Jaké další informace by vám neměly uniknout:

• Ostrov je v Evropě, proto nemáte povinnost se očkovat, ale i tak je lepší, abyste navštívili očkovací stanici kvůli doporučeným druhům vakcíny na cestu do exotiky.   
• Nemusíte cestovat s pasem, na dovolenou na Réunion vám postačí občanský průkaz.
• Na ostrově je hlavní měnou euro. Myslete na dostatek hotovosti, protože některé podniky u nižších plateb nepřijímají platební karty.
• Oficiálním jazykem je francouzština, ale v letoviscích se bez problému domluvíte anglicky.
• Na ostrově se nachází stále aktivní sopka Piton de la Fournaise, u níž je možnost občas pozorovat stále aktivní krátery s chrlící lávou.
Od listopadu do dubna nastává období léta – přichází teplo a vlhko, počítejte s občasnými dešti, ale také s teplotami až kolem 30°C.

Po cestě vás může potkat cokoliv, třeba vám po letu vrátí zničený kufr. Přečtěte si proto, jak postupovat, když vám zničí zavazadlo.

5. srpen 2020
Dnes má svátek Kristian

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže