DAKAR - Kniha pokřtěná pískem z Dakaru

Rallye Dakar: Peklo na zemi, kniha Ollie Roučkové o nejtěžším závodění v jejím životě

DAKAROllie

Olga Ollie Roučková pokřtila svoji novou knihu Rallye Dakar: Peklo na zemi. Vypráví v ní nejen o svých splněných snech, zdolávání překážek a vůli vítězit, ale i o tom, jaké to je, když závodí žena mezi muži… a věřte, že to rozhodně není žádný med.


Kmotrovství přijali tři známé osobnosti z hudebního světa: zpěvák Peter Pecha, držitel ceny Thálie, křehká zpěvačka Genny Ciatti, hudebník Tokhi. Všechny spojuje samozřejmě muzika, divadlo, ale také neustálé cestování a touha po troše toho adrenalinu za volantem, který určitě o prázdninách s Ollie na jejím tréninku zažijí. Kmotrovství se ujal také fotograf Ondřej Záruba, který se na knize podílel a Štěpán Kiš za BIG Shock, partner, který Ollie provází od jejích prvních závodnických startů.

DakarOllieR
Křest rozhodně nebyl žádná nuda. A víte, čím se křtilo? No přeci pískem z Dakaru, který postupně vypadával z úžasného stroje CAN AM Mavarick 1000, se kterým Ollie absolvovala svůj druhý závod v poušti.


Každý, kdo dorazil, mohl naslouchat skvělým zážitkům, které na tak velkém závodu nejsou vždy příjemné, ale o tom už je nejtvrdší závod světa. „Rallye Dakar 2018 převrátila můj závodní život naruby. Už odmalička jsem sledovala tento nejnáročnější závod planety. Inspirovaly kariéry úspěšných světových závodnic, které se nebály do tohoto dobrodružství jít. Na své čtyřkolce jsem dosáhla všeho, co šlo,“ prozradila sympatická závodnice. Stala se totiž mistryní České republiky, Německa, mistryní Evropy a Dakar byl další logickou metou profesionální závodnice, kterým si splnila dětský sen.

 

 

Foto: Jiří Vávra

30. září 2020
Dnes má svátek Jeroným

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek