VYCHÁZÍ KOMPILACE KLASIKA PRO MAMINKY A DĚTI

VYCHÁZÍ KOMPILACE KLASIKA PRO MAMINKY A DĚTI

SU42632

Vědecké studie dokazují, že poslech klasických melodií má příznivý vliv na rozvoj duševních schopností dítěte. Poslouchejte klasickou hudbu s vašimi dětmi!


Vědecké studie dokazují, že poslech klasických melodií má příznivý vliv na rozvoj duševních schopností dítěte. Harmonické tóny zklidňují, uvolňují a uspávají. Zároveň napomáhají soustředění a pozitivně stimulují kreativní a mentální schopnosti malých posluchačů. Díla světových skladatelů vážné hudby v sobě skrývají velkou energii a pozitivní náboj.

 

Například skladby Wolfganga Amadea Mozarta mají prokazatelné výsledky při rozvoji duševních schopností malých posluchačů. Jedná se o takzvaný „MOZARTŮV EFEKT“.  Je dokázáno, že hudba tohoto skladatele má uklidňující účinky pro maminku i dítě. A nejen to. Vybrané nahrávky mohou ovlivnit mentální a talentové vlohy od raného dětství.  


„Způsob, jakým mozek zpracovává hudbu, vnímá stupnice a harmonie, je vlastně jednoduchým a nenásilným procvičováním jeho schopností. Vybrané skladby se vyznačují dokonalou formou, kombinují uspořádanost a předvídatelnost s jistým druhem náhodnosti. a zřejmě právě to lahodí našemu uchu nejvíce. Výsledky světových experimentů prokázaly, že děti, které byly v pravidelném kontaktu s touto hudbou, vykazují lepší schopnost soustředění, lepší prostorovu představivost a prostorové myšlení,“ vysvětluje producent kompilace Alan Piskač.


Mezi nahrávkami tohoto nového titulu naleznete například skladby: Petr Iljič Čajkovskij - Louskáček. Suita z baletu, op. 71a, Claude Debussy – Réverie, Antonio Vivaldi -Čtvero ročních dob (Le Quattro Stagioni), Johannes Brahms - Ukolébavka, op. 49 č. 4, Robert Schumann - Dětské scény, op. 15, Bedřich Smetana - Má vlast II. Vltava (Allegro comodo, non agitato), Wolfgang Amadeus Mozart - Sonáta pro klavír č. 16 B dur a mnoho dalších. Vše v podání těch nejlepších orchestrů a sólistů.

 

Vydává Supraphon na sublabelu Artona, který potěší především milovníky těch nejznámějších a nejoblíbenějších melodií, jež klasická hudba může nabídnout.

 

https://www.supraphon.cz/novinky/1211-klasika-pro-maminky-a-deti

 




 
www.supraphon.cz


www.supraphonline.cz

 

29. září 2020
Dnes má svátek Michal

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek