Policie v akci: Okradená řidička, agresivní teenager a maminka na útěku

Policie v akci: Okradená řidička, agresivní teenager a maminka na útěku


Sledujte od 26. listopadu každý všední den v 16.50


Čtyři případy, čtyři lidské osudy každý všední den. Reální policisté, případy ukazující skutečný život a volání o pomoc. Příběhy z každodenní policejní praxe, ať už se jedná o drobné přestupky, ale i větší konflikty nebo podezření z trestných činů, přináší divákům pořad Policie v akci. Některé případy mohou sloužit jako varování, jak se nenechat podvést a okrást, i jako návod na to, v jakých situacích se na muže a ženy zákona obrátit. Jiné příběhy vyvolávají úsměv, končí dobře či nápravou. A jsou i případy, kde není jiná možnost než pachatele zatknout a odvést na služebnu.


Nejzajímavější případy tohoto týdne:
Okradená řidička
Policejní hlídka projíždí autem pražské ulice a vykonává běžnou hlídkovou činnost, Policisté během ní uvidí na přechodu pro chodce zaparkované auto, stojící nakřivo, vyčnívající do vozovky, se staženým okénkem na místě spolujezdce. Policisté tedy zastaví, aby vozidlo zkontrolovali a chystají se zavolat odtahovou službu. V tu chvíli k nim přibíhá rozrušená žena – majitelka vozu. Žádá policisty, aby odtahovku nevolali, že vůz přeparkuje, zároveň oznamuje, že byla okradena. Jela prý svým vozem, a když zastavila na křižovatce, přiběhl k ní nějaký kluk, a hůlkou, na jejímž konci byl hák, vytáhl stočeným okénkem její kabelku, která ležela na sedadle spolujezdce, a utekl. Žena byla naprosto konsternovaná tím, co se stalo, zpanikařila a vůbec nevěděla, co dělat. V kabelce měla doklady, peníze, fotoaparát, protože pracuje jako realitní makléřka ….a hlavně mobilní telefon, protože jako zodpovědná řidička v autě nikdy netelefonuje. Žena pak zastavila na nejbližším volném místě – což byl přechod pro chodce. Byla tak rozrušená, že auto ani nezamkla a vydala se hledat někoho, kdo by zavolal policii.


Policisté ženu vyslýchají a dostanou popis pachatele, byl prý dost mladý, téměř dítě. Žena dále udá popis ukradené kabelky a jejího obsahu. Policisté se poté vydají projíždět okolní křižovatky, zda nebudou mít štěstí a na pachatele někde nenarazí. Posléze uvidí z dálky malého kluka, který má ruku uvězněnou v okénku vozu. Pohotový řidič mu ruku jednoduše přivřel. Chlapec se nejdřív vymlouvá, ale pak řekne, že kradl na příkaz otčíma, který jej k tomu nutil. Hlídka se i s chlapcem za otčímem vydá. Najdou u něj v batohu doklady na cizí ženské jméno a fotoaparát s nafocenými interiéry, který odpovídá popisu. Muž tak skončí v policejním autě.

 

Agresivní chlapec
Na tísňovou linku volá zaměstnanec obchodu na sídlišti, že se před jejich obchodem nějací mladíci strašně perou a strkají se. Prý už to trvá dlouho a vypadá to vážně. Na místo okamžitě vyráží policejní hlídka. Když policisté dorazí na místo, vidí dva hochy, přičemž jeden z nich strká a kope do toho druhého. Napadený se už nebrání. Když k nim policisté přijdou, aby zakročili, oba dva mladí hoši se prát okamžitě přestanou. Jan, který bil Matyáše, se okamžitě rozpláče. Říká policistům, že ho to moc mrzí, ale že za to nemůže. Omlouvá se Matyášovi, že nechtěl, že je přece jeho kamarád. Matyáš ho trochu neohrabaně uklidňuje a říká policistům, že je to pravda, že Honza za nic nemůže. Když se policisté ptají, o co šlo, kluci vypadají trochu rozpačitě, ale pak začnou vyprávět, že k nim přišel jeden kluk, vytáhnul na ně pistoli a řekl jim, že když Jan nezmlátí svého kamaráda, že je oba zastřelí. Prý se báli, že to udělá, tak ho poslechli. Na vyzvídání policistů, kdo byl ten chlapec se zbraní a jestli ho znají, oba dva hoši nejdřív mlčí jako zařezaní, ale pak se na sebe podívají a rychle ukážou policistům na jednoho hocha, který tam posedává na lavičce opodál. Ten, když to uvidí, dá se okamžitě na útěk.Policista začnou chlapce se zbraní pronásledovat. Bohužel má chlapec příliš velký náskok a policistovi se ztratí. Matyáš s Janem ale mezi tím druhému policistovi prozradí, že asi tuší, kde ten třetí chlapec bydlí, protože s ním chodí na základku, i když on je v nižším ročníku. Jmenuje se Filip Vajda a bydlí v paneláku za rohem. Na adrese ale zastihnou jen chlapcova otce, ten potvrdí, že doma repliku pistole má. Teď ji ale v šuplíku nemůže najít. Policisté ho poučí, že zbraň, i když repliku, by měl lépe zabezpečit. V tu chvíli se vrací domu syn. Je hned pod palbou otcova křiku. Nakonec Filip přizná, že vše udělal z nudy a také proto, že se chtěl klukům pomstít za to, že jsou šprti. Otec je vzteky bez sebe, protože vše bude řešit OSPOD. Na chlapce je víceméně sám a navíc jsou s ním neustále problémy.


Maminka na útěku
Na linku 158 zavolali z nemocnice, z porodního oddělení kvůli tomu, že jedna z matek napadla nečekaně sestru tak, že jí zlomila ruku a potom kamsi utekla, nikdo neví kam.
Popsali policistům, jak žena vypadá a taky to, že měla velmi těžký porod, a zřejmě trpí poporodní depresí. Pod vlivem laktační psychózy jedná tak, jak by se za běžných okolností nechovala.
Policie po ní začíná pátrat. Ptají se kolemjdoucích, ale bez úspěchu. Přichází hlášení, že nějaká žena zaútočila na jinou ženu v parku, policie tam tedy okažitě vyráží. Setkává se se šokovanou oznamovatelkou. Je trochu poškrábaná a rozcuchaná. Popisuje ženu, která jí zničehonic srazila bez vysvětlení k zemi a pak se dala opět na útěk. Policie je blízko, takže netrvá dlouho a ženu najdou apaticky sedět o kousek dál na lavičce v parku. Odpovídá popisu a neustále se dožaduje svého dítěte. Křičí, že nechce být nikde zavřená. Policisté volají záchranku a obávají se, aby na ně žena nezaútočila.

 

Bonusová videa zde: www.uschovna.cz/zasilka/GW99LASXFGBUKM2S-B8E

 

30. září 2020
Dnes má svátek Jeroným

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek