Pražské věže, tentokráte večerní, budou 10.9.2018

Pražské věže, tentokráte večerní, budou 10.9.2018 v pondělí od 17.30 hod.

 

Soutěžící z celé České republiky si již posedmnácté přijedou zahrát na území Prahy dobrodružnou hru Pražské věže.


Věže, ano, právě věže dělají vizuální obraz našeho města. Tyčí se nad námi a všechno vidí. Jsou většinou velmi staré a hodně si pamatují. Zažily požáry, mor i neštovice, viděly korunovace, popravy i svatby, vpády Husitů, Prusů, Němců i Rusů. Mnohdy přišly o své zvony, mnohdy dostaly nové. K věžím je potřeba hledět s úctou jako k moudrým babičkám. Věže si zaslouží, abychom znali jejich jména a historii. Vydejme se společně za jejich příběhy. Mimo věží se podíváte i na jiná úžasná pražská místa. Čeká vás 1000 schodů a 1000 zážitků. Soutěžíte o zlatou kostičku a absolventskou turistickou vizitku.


Kam půjdete? Na věž Novoměstské radnice, na nově zrekonstruovanou Letenskou vodárnu, vyberete si jednu z věží Staroměstská nebo Malostranská mostecká věž či Prašná brána, navštívíte věže Emauzů, chrám Panny Marie Sněžné, do baziliky na Vyšehradě, budete hledat zbořenou věž v hostinci založeném panem Pinkasem, navštívíte nově rekonstruovanou Werichovu vilu na Kampě, na Starém Městě se podíváte do jednoho historického domu s nádherným stropem, v Muzeu alchymistů na Malé Straně pošlapete na věž po starobylých dřevěných schodech, po dobu celého týdne pak můžete navštívit venkovní zahrady a vinice Botanické zahrady v Troji.

 

Časový harmonogram:
1. 8. spuštěny přihlášky na www.prazske-veze.cz

    startovné obsahuje vstupy do objektů: 300,- Kč dosp., 200,- dítě
9. 9. od 18 hod. tradiční prezentace a přihlášky v restauraci V Podskalí na Výtoni, zde dostanete 100 let starou mapu, úkoly a popis stanovišť, startovní průkaz, jenž slouží jako vstupenka na věže, budete si moci vybrat jednu z věží Malostranská/Staroměstská mostecká/Prašná brána a druhý den můžete vyrazit rovnou z domova. Do Botanické zahrady budete moci zavítat také během následujících 4 dnů až do pátku.
10. 9. prezentace a přihlášky na Novoměstské radnici pro ostatní od 16.30 hod.
17.30 start hry
22. 00 konec hry na nádvoří Novoměstské radnice pro všechny účastníky, hrajeme o zlatou či zelenou kostičku a turistickou AV vizitku.

Web akce:

www.prazske-veze.cz

 

 

 


Očekávaná účast 1000 lidí
Kontakt: Milan Horký, koordinátor
Tel. 602 632235

5. srpen 2020
Dnes má svátek Kristian

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže