Originály dopisů legendární Perchty z Rožmberka

NPÚ - Originály dopisů legendární Perchty z Rožmberka jsou od dnešního dne k vidění v Praze

25002920117 e16a9af05f o

Ve Šternberském paláci v Praze jsou do 28. února pro veřejnost vystaveny originály dopisů legendární Perchty z Rožmberka. Poté je nahradí faksimile a vzácné originály se opět vrátí do Státního oblastního archivu v Třeboni, který je za účelem výstavy mimo území Jihočeského kraje zapůjčil vůbec poprvé. Dopisy na probíhající výstavě Podoby a příběhy. Portréty renesanční šlechty, kterou Národní památkový ústav pořádá ve spolupráci s Národní galerií v Praze doplní nejstarší Perchtin portrét vytvořený na přání vzdálených potomků jejího rodu.

28094097239 75413f103a o
Výstava Podoby a příběhy. Portréty renesanční šlechty nabízí návštěvníkům až do 4. března rozsáhlou kolekci renesančních portrétů a osobních předmětů nejvyšší české a moravské šlechty. Tento výjimečný počin je jedním z vrcholů Roku renesanční šlechty, kterým NPÚ veřejnosti představil nejvýznamnější rody, které ovlivňovaly chod českých zemí v období renesance. Výstavu doplňuje přednáškový cyklus a tematicky zaměřené workshopy.
 
Informace o výstavě naleznete zde: https://www.npu.cz/cs/npu-a-pamatkova-pece/npu-jako-instituce/akce/29312-vystava-podoby-a-pribehy-portrety-renesancni-slechty

 

 


Zdroj, foto: NPÚ

30. září 2020
Dnes má svátek Jeroným

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek