Naučte se pestré pouliční klasiky ve škole vaření Chefparade

Streetfood chutná nejen na ulici. Naučte se pestré pouliční klasiky ve škole vaření Chefparade

www.chefparade.cz

Chefparade ilustracni kurzy 4

Streetfood dávno neznamená jen hot dog nebo langoše. Co země, to jiné pouliční chutě a zvyklosti. Ve Vietnamu kralují v ulicích bagety banh mi, v Thajsku čerstvé závitky, v Mexiku tacos. Na několika různých kuchařských kurzech Chefparade zaměřených na streetfood se přesvědčíte, že je rychlý, chutný a nemusí být nezdravý. Naučte se světové klasiky, které se hodí jako pohoštění nejen na party.


V čem je streetfood skvělý?
Streetfood jsou pokrmy, které seženete na ulici, nejčastěji ve stánku nebo food trucku. Servírují se jednoduše, na tácku nebo v ubrousku (nebo ani to ne, záleží i na tom, v jakém koutě světa se nacházíte). Jsou většinou nenáročné na ingredience i na přípravu a přitom jsou chuťově pestré a obecně oblíbené. Nejznámějším příkladem jsou burgery a hranolky, streetfood ale nutně nemusí být přesmažený a nezdravý. Co takový čerstvý jarní závitek? Nebo Mexiko?

Chefparade prostory 4
Co se na kurzech Chefparade naučíte?
V Chefparade probíhají rovnou dva kurzy speciálně věnované speciálně streetfoodovým lahůdkám. Světový streetfood vás provede ulicemi celého světa a budou vám chutnat. Kromě klasických burgerů se na nich naučíte třeba mexické burrito nebo bang bang chicken (kuřecí nugetky). Důležitou součástí většiny pokrmů jsou nejrůznější dipy, majonézy a omáčky, které jídlům dodávají ten správný kořeněný pouliční nádech. Ty se na kurzech v Chefparade naučíte také. Na populárním kurzu Street Food z Vietnamu jsou povinným receptem bagety banh mi a nechybí ani bun bo nam bo, které se postupně stává z vietnamské českou klasikou.


Streetfood kam se podíváš
Streetfoodové rychlovky se můžete naučit i na dalších Chefparade kurzech. Pokud navštívíte například Mexiko I nebo II, dozvíte se, jak připravit třeba chimichangas nebo klasická tacos hezky od výroby tortilly až po servírování. Na kurzu věnovaném Thajské kuchyni zase zjistíte, jak připravit ty nejkřehčí jarní závitky.

Chefparade streetfood 8
Streetfoodové recepty na vás ale vykouknou i na dalších kurzech, třeba na těch věnovaným masu.
Na každém kurzu se naučíte (a sníte) 4 různé pokrmy. Kurzy probíhají v kuchařském studiu v pražských Holešovicích nebo na Žižkově, trvají 3 – 3,5 hodiny a stojí 2190 Kč. Přihlásit se můžete na www.chefparade.cz, kde najdete i kalendář s termíny jednotlivých kurzů. Pouliční pestrost chutí je na kurzech Chefparade zaručena!

 

Chefparade trznice

O Chefparade:
Ve škole vaření Chefparade jste poprvé mohli vařit na kurzu thajské kuchyně v září 2007. Od té doby se Chefparade rozrostla do dvou pražských studií, kde má celkově pět kuchyní, ve kterých se konají kurzy. Dále pořádá zážitkový festival jídla Foodparade a provozuje Chefshop.cz, e-shop s kvalitními kuchyňskými potřebami a potravinami a stejnojmennou prodejnu v Holešovické tržnici. Za dobu existence Chefparade prošlo jejími kurzy více než sto tisíc lidí, a je tak největší českou školou vaření. V její nabídce jsou desítky různých kurzů, které vedou vždy odborníci na danou oblast gastronomie.

4. srpen 2020
Dnes má svátek Dominik

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže